Taniec to moja pasja. Wywiad z wielokrotną medalistką Natalią Mrozińską

Natalia ma 13 lat i mieszka w Brześciu Kujawskim.  Tańczy od piątego roku życia. Talent rozwija w Studio Dance we Włocławku. Jej trenerką od lat jest Pani Judyta Witkowska. Baletu uczy się pod okiem Pani Iriny Griszczuk, a poza tym jest najmłodszym tancerzem poznańskiego Młodzieżowego Teatru Tańca "Inaczej". Trenuje różne style: disco dance, freestyle, hip-hop, jazz,taniec klasyczny a także elementy break dance, locing i poping. O tym jak rozpoczęła się jej przygoda z tańcem rozmawiamy ze zdobywczynią 40 medali na Mistrzostwach i Ogólnopolskich Turniejach Tańca Natalią Mrozińską.

Jak to się stało, że zaczęłaś tańczyć?

N: Podobno tańczyłam zawsze. Mama się śmieje, że jeszcze zanim nauczyłam się chodzić, poruszałam się w rytm muzyki.

A kiedy rozpoczęłaś naukę tańca, ile miałaś lat?
N: Mając 5 lat zaczęłam uczyć się tańca towarzyskiego. Jednak prawdziwa przygoda z tańcem zaczęła się rok później, gdy zaczęłam trenować taniec nowoczesny. To w nim tak naprawdę się odnalazłam.

Czym to było spowodowane, może wynika to trochę z twojego charakteru?
N: Owszem, taniec ten jest żywiołowy, treningi, chociaż wyczerpujące, nie męczyły mnie, wręcz przeciwnie, dawały dużo satysfakcji. Ponadto zaczęły się występy, np. na meczach Anwilu, wyjazdy na turnieje.

Taniec nowoczesny - to dość ogólnie. Jakie style taneczne trenujesz?
N: disco dance, freestyle, hip-hop, jazz,taniec klasyczny a także elementy break dance, locing i poping.

Dużo tego. Czy trenujesz w jakiejś szkole tańca?
N: Uczęszczam do Studia Dance Pani Judyty Witkowskiej, która od lat jest moją trenerką, baletu uczę się pod okiem Pani Iriny Griszczuk, a poza tym jestem najmłodszym tancerzem poznańskiego Młodzieżowego Teatru Tańca "Inaczej".

Powiedz nam coś o swoich osiągnięciach
N: Do tej pory zdobyłam 40 medali na Mistrzostwach i Ogólnopolskich Turniejach Tańca.

Twój największy sukces?
N: Myślę, że 40 medali, to już ogromny sukces, ale pamiętam, że najbardziej cieszyłam się z 3 złotych medali zdobytych na Mistrzostwach Ekstraklasy w Tańcu Sportowym w Łodzi. Zajęłam wtedy pierwsze miejsca w kat. disco-dance, freestyle i hip-hop.

Niewątpliwie osiągnęłaś w tańcu bardzo wiele. Jaka jest Twoja cena sukcesu?
N: Z pewnością wielogodzinne treningi kilka razy w tygodniu zabierają mnóstwo czasu, który mogłabym przeznaczyć na coś innego. Ale taniec, to moja pasja i nie zamieniłabym tych chwil np. na siedzenie przed komputerem. Czeka mnie teraz wyjątkowo pracowity czas. Zaczyna się okres turniejowy ze Studio Dance, z poznańskim teatrem przygotowujemy spektakl pt. "Między piekłem a niebem", którego premiera odbędzie się jesienią, a w maju wyjeżdżam z grupą baletową Pani Iriny na Ukrainę. 

Czy jest coś, co na koniec mogłabyś poradzić dziewczynom, które dopiero zaczynają swoją karierę?
N; Wszyscy, którzy chcą tańczyć, muszą liczyć się z tym, że oprócz talentu, trzeba włożyć w to dużo pracy. Ale myślę, że jeśli robi się to, co się kocha, nie będzie stanowiło to problemu.

Dziękuję za rozmowę i życzę Ci powodzenia w dalszej karierze tanecznej
N; Dziękuję bardzo i życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Ile jest w Polsce nieoszlifowanych diamentów, fantastycznych młodych talentów, czekających na odkrycie i realną motywację do dalszej pracy, by być coraz lepszym w swojej pasji, która nierzadko stanowi dla nich całe życie?  Pewnie wiele.

Natalia jest właśnie takim diamentem, który został już odkryty i świeci pełnią blasku.

Zapraszamy również do galerii zdjęć!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

gratulujemy ci Natalko super zdjęcia i pasja!!!!!!

Gratuluję takich sukcesów.

Śliczna mała kobitka!

Śledzę Twoje, Natalko sukcesy i bardzo Ci gratuluję! Twojego talentu i wytrwałości mogą pozazdrościć Ci nie tylko Twoi rówieśnicy. Z Twojej wytrwałości w treningach może czerpać nie jeden dorosły. Gratuluję Twoim rodzicom takiej córki. Powodzenia

Gratuluję.

Gratulację Natalko,życzy Ci Twoja koleżanka Ewelina.

Gratulację Natalko,życzy Ci Twoja koleżanka Ewelina

Gratuluję Ci Natalko,życzy Ci Twoja koleżanka Ewelina

Super Nati- zresztą Ty zawsze byłaś dobra.POWODZENIA.

Super Natii-zawsze byłaś dobra.GRATULACJE.

Super Natii,zawsze byłaś dobra.Gratulacje.

Super Natalia.GRATULACJE.

Super Natalia.GRATULUJĘ

Wspaniale Natii.

SUPER NATALKO !

Gratulacje!

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.