Zatankowali 200 litrów oleju i uciekli

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Rypińscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież paliwa. 35-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna napełnili pojemniki olejem napędowy na stacji paliw, po czym odjechali nie płacąc. Oboje już usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (22.10) dyżurny rypińskiej policji został powiadomiony o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu rypińskiego. Na miejsce wysłał policjantów z wydziału kryminalnego, którzy wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Jak się okazało do jednego z dystrybutorów z paliwem podjechała czerwona vectra, z której wysiały dwie osoby, napełniły dwa pojemniki z olejem napędowym w ilości ponad 200 litrów, po czym odjechały. Pokrzywdzony wycenił wartość start na kwotę ponad 1000 zł.

Sprawą zajęli się rypińscy kryminalni. Funkcjonariusze, po zgromadzeniu materiałów dowodowych, wytypowali dwie osoby.

W czwartek (26.10) udali się do miejsca ich zamieszkania i ich zatrzymali. Byli nimi 35-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna z powiatu brodnickiego. Ponadto podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u w/w plastikowe beczki, które posłużyły im do dokonania tej kradzieży.

Oboje już usłyszeli zarzut kradzieży mienia, za co odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5-ciu lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili też, że zatrzymane osoby dokonywały również kradzieży paliwa na terenie sąsiedniego powiatu.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.