Wyważył drzwi do mieszkania … Teraz grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Dzielnicowy wyjaśnił sprawę włamania do mieszkania w Rypinie. Już chwilę po zgłoszeniu zatrzymał sprawcę i odzyskał skradzione przedmioty. Był nim 35-letni mieszkaniec Rypina. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za który grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

W piątek rano (23.02) dyżurny policji został poinformowany przez mieszkańca Rypina, że ktoś włamał się do jego mieszkania. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca wyważył drzwi wejściowe, a następnie ukradł z niego m.in. telefon komórkowy oraz narzędzia o łącznej wartości ponad 200 zł.

Na miejsce pojechali kryminalni, którzy wykonywali w tej sprawie czynności procesowe. W tym czasie tamtejszy dzielnicowy przeprowadził rozpoznanie. Wytypował mężczyznę, którego podejrzewał o to włamanie i udał się po niego. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z tego włamania, które zabezpieczyli i przekazali właścicielowi. Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Rypina.

Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.