Wandal zdewastował kilkadziesiąt nagrobków. Wpadł w ręce policji

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay

32-letni mieszkaniec gminy Skępe odpowie za uszkodzenie mienia i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych. Mężczyzna zdewastował kilkadziesiąt nagrobków. Jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce lipnowskich policjantów. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W sobotę (15.04.2017) rano dyżurny lipnowskiej komendy otrzymał informacje o zdewastowanych nagrobkach na cmentarzu w miejscowości Skępe. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Tam mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Okazało się, że w nocy ktoś zniszczył ponad 30 nagrobków. Był to typowy akt wandalizmu. Sprawca poprzewracał tablice i krzyże. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Kilka godzin później wpadli na trop podejrzewanego.

Po południu namierzyli i zatrzymali go na terenie gminy Skępe. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. W niedzielę (16.04.2017) śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Za te przestępstwa może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.