Tragiczna śmierć pod gruzami: Kilkunastometrowa ściana runęła i przygniotła pracownika

Fot. KMP Toruń

W miniony piątek około godziny 15:30 przy ul. Podgórnej w Toruniu doszło do tragicznego w skutkach wydarzenia. Pracownik jednej z firm zaangażowanych w rozbiórkę starej kamienicy znalazł się przy długiej, bo kilkunastometrowej ścianie budynku. Ta nagle runęła śmiertelnie go przygniatając. Na miejscu w zabezpieczanie śladów i dowodów tego zdarzenia zaangażowane były wszystkie służby. Teraz śledczy w prowadzonym postępowaniu będą wyjaśniać co było przyczyną tego zdarzenia.

W piątek (14.04.2017) około godziny 15:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o tragicznym w skutkach zdarzeniu do jakiego doszło przy ul. Podgórnej w Toruniu. Podczas prac opuszczonej kamienicy( tzw. pruski mur) przeznaczonej do rozbiórki, jeden z pracowników znalazł się przy ścianie, która miała być wyburzana. Nagle ściana runęła przygniatając tego mężczyznę. Wezwany na miejsce lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon. Zmarły to 30- letni mieszkaniec gminy Czernikowo.

Na miejscu trwałyczynności funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście pod nadzorem prokuratora Prokuratury Toruń Centrum Zachód. Na miejscu zaangażowani byli również Państwowa Inspekcja Pracy, Inspektor Nadzoru Budowlanego, Pogotowie Gazowe i Straż Pożarna. Teraz śledczy w prowadzonym postępowaniu będą wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.