Szczeniaki trzymane w chlewie, żyjące w odchodach. Kolejna pseudohodowla namierzona w regionie

Fot. Pogotowie dla zwierząt

Kolejna pseudohodowla została namierzona przez Pogotowie dla zwierząt w naszym regionie. Tym razem wszystko działo się w powiecie lipnowskim.

Wychudzone, trzymane w kojcach w chlewie, zarobaczone i żyjące w odchodach – takie szczeniaki wystawiono na portalu olx w dziale „za darmo”. Po kontakcie z hodowcą trzeba było jednak zapłacić: 400 zł za szczeniaka boksera, 600 zł za amstafa i tyle samo za owczarka niemieckiego.Chętnych nie brakowało. My także się wybraliśmy. Kiedy kupiliśmy chorego psa za 400 zł. wyjęliśmy z kieszeni legitymację „Pogotowia dla Zwierząt” i tak zakończyliśmy „działalność” producenta psów. Zajęło to nam godzinę, wszystkie psy odebraliśmy razem z policją- – informuje Pogotowie dla zwierząt.

Pan Wojtek z powiatu lipnowskiego postanowił, że oprócz hodowli świń w wolnych boksach zajmie się „produkcją psów”. Nakłady mniejsze, bo karma „Pufi” w Biedronce tania, a zysk – prawie na czysto. Rozmnożył więc „przedsiębiorca” owczarki niemieckie, psy w typie amstafa i boksera. Dał w internecie kilka ogłoszeń i kupcy zaczęli zjeżdżać do wiejskiej zagrody.

Sprzedawał psy chore, z odparzonymi od odchodów kończynami, zarobaczone i niedożywione. Oczywiście bez metryk i rodowodów. Niezadowoleni klienci zgłosili pseudohodowcę do "Pogotowia dla Zwierząt".

I my pojechaliśmy pod pretekstem zakupu. Wpuszczono nas do chlewika, gdzie zastaliśmy trzęsące się z zimna szczeniaki boksery, z dala od mamy oczekiwały na własną sprzedaż. Pan ochoczo przyjął 400 zł. Wydał nam psa i zacierał ręce z dobrej dniówki. Miał jednak pecha. Transakcję uwieczniła ukryta kamera. Po chwili na teren jego posesji przyjechali wezwani przez nas policjanci. Właścicielowi odebrano wszystkie psy– relacjonuje Pogotowie dla Zwierząt.

Przed sądem odpowie on nie tylko za nielegalny handel nimi ale także za znęcanie się nad zwierzętami, ponieważ psy utrzymywane były w nieodpowiednich warunkach bytowania.

Podobnych interwencji – prowokacji przy zakupie jako Pogotowie dla Zwierząt wykonuje kilka miesięcznie. Jak sami mówią będą je prowadzić nadal choć takie akcje kosztują bardzo dużo czasu na ich przygotowanie, transport psów. Sporo także wydają na leczenie tych psów.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.