Śmigłowiec przyleciał ratować życie. Kierująca nie mogła pogodzić się z wyznaczonym objazdem

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

W czwartek (09.08.2017), na drodze krajowej nr 10 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Motorowerzysta uderzył w znak rozdzielający pasy ruchu. Został zabrany do szpitala ratowniczym śmigłowcem a droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Kobieta, która tamtędy przejeżdżała nie mogła pogodzić się z wyznaczonym przez policjantów objazdem. Odpowie za to przed sądem.

Wczoraj po godzinie 15.00, dyżurny lipnowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na trasie K-10. Przejeżdżający kierowca zgłosił, że na szosie leży poszkodowany motorowerzysta. 39-latka do szpitala zabrał ratowniczy śmigłowiec. Droga przez kilka godzin była zablokowana przez zabezpieczających ślady, wykonujących czynności funkcjonariuszy. Okazało się, że mieszkaniec Lipna był nietrzeźwy. Gdy prowadził jednoślad miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy oddzielający pasy ruchu.

Policjanci na czas wykonania niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia wyznaczyli objazdy przez pobliskie miejscowości. Nie mogła się z tym pogodzić 44-letnia mieszkanka Szczecinka, która jechała motorowerem i chciała przejechać przez miejsce zdarzenia. Wyprzedziła stojące na jezdni auta, nie chciała zatrzymać się na sygnał wydawany przez funkcjonariusza. Odmówiła tez zawrócenia i opuszczenia zabezpieczonego miejsca. Za niestosowanie się do wydawanych przez policjanta poleceń i nieprawidłowe parkowanie pojazdu kobieta odpowie teraz przed sądem.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.