Śmierć noworodka w szpitalu. Sprawa trafiła do prokuratury

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Rypinie prowadzi w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka. Ojciec dziecka zgłosił śmierć córeczki.

W dniu 27 września 2017 roku do Prokuratury Rejonowej w Rypinie zgłosił się mężczyzna i poinformował, iż w Szpitalu Powiatowym im, dr Franciszka Dłutka w Rypinie, w dniu 23 września 2017 roku zmarła jego córka. Z uwagi na to, iż jego zdaniem śmierć dziecka nastąpiła z niezrozumiałych przyczyn, w związku z tym, że dziecko urodziło się zdrowe, złożył zawiadomienie o przestępstwie - informuje prokuratura.

Sprawę zarejestrowano i następnego dnia prokurator referent przesłuchał w charakterze świadka matkę dziecka i wszczął śledztwo w sprawie o czyn z art. 155 kk – nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. W dniu 29 września 2017 roku została przeprowadzona w Akademii Medycznej w Bydgoszczy sekcja zwłok noworodka.

Postępowanie karne jest w toku.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.