Pościg za samochodem w regionie. Co kierowca miał na sumieniu?

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę (12.11.2017), policjanci ruchu drogowego z Lipnowskiej komendy otrzymali informację, że osobowego opla ma prowadzić nietrzeźwy. Gdy chcieli zatrzymać kierującego corsą kierowca zaczął uciekać dopuszczając się w ten sposób kolejnego przestępstwa. Okazało się, że w ogóle nie ma on uprawnień do kierowania.

W niedzielę, dyżurny lipnowskiej policji przekazał patrolowi ruchu drogowego otrzymaną informację, z której wynikało, że w miejscowości Bógpomóż w gm. Bobrowniki auto ma prowadzić nietrzeźwy kierowca. W miejscowości Stary Bógpomóż policjanci zobaczyli jadący opel corsa odpowiadający zgłoszeniu. Gdy zbliżyli się do pojazdu ten przyspieszył i nie zatrzymał się pomimo włączenia przez funkcjonariuszy sygnałów uprzywilejowania pojazdu nakazujących zatrzymanie.

Informując o powyższym dyżurnego jednostki policjanci rozpoczęli pościg za podejrzewanym. Kierowca opla jechał z dużą prędkością tracąc panowanie nad pojazdem i wykonując niebezpieczne manewry także w obszarze zabudowanym. Został zatrzymany na terenie miejscowości Bógpomóż Nowy gdzie wjechał na teren posesji.

Jak się okazało kierujący nie miał uprawnień do kierowania a pojazd zabrał znajomemu, z którym obecnie zamieszkuje. 49-latek miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Za prowadzenie auta bez uprawnień grozi mu mandat.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi 5 tysięcy świadczenia pieniężnego, nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat. Za niezatrzymanie pojazdu i ucieczkę przed policją dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.