Policyjny pościg za motocyklem. Kierujący stracił panowanie … i uciekał pieszo

Fot. KPP Lipno

W niedzielę (28.05.2017), policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w miejscowości Zaduszniki. Prowadzącemu motocykl, który przekroczył obowiązującą na tym odcinku drogi prędkość dali znak do zatrzymania, ten jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Jak się okazało nie miał prawa jazdy a pojazd, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu.

W niedzielę, policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w Zadusznikach. W miejscu tym stoi znak D-42 ograniczający prędkość do 50 km/h. Po godzinie 14.00 policjanci zmierzyli prędkość jadącego w stronę Nasiegniewa motocykla i w związku z tym, że kierujący znacznie ją przekroczył, wydali tarczą znak do zatrzymania pojazdu. Na ten widok kierowca jednak zredukował bieg i przyspieszywszy ominął policjanta. Po chwili stracił jednak panowanie nad pojazdem i przewrócił się na lewe pobocze jezdni. Kiedy zobaczył podchodzących do niego policjantów zaczął uciekać pieszo wzdłuż drogi a następnie wbiegł na pole. Po kilkunastu metrach został jednak zatrzymany.

Okazało się, że 18-latek zamieszkały w gm. Dobrzyń nad Wisłą nigdy nie miał prawa jazdy. Pojazd, którym się poruszał to „samoróbka” i nie ma ani dopuszczenia do ruchu ani ubezpieczenia. Na szczęście kierujący nie odniósł obrażeń, ale będzie musiał odpowiedzieć za szereg wykroczeń których się dopuścił.

Polub nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Komentarze

Prawda jest taka że kierwoca nie zredukował biegu oraz nie stracił panowania kopła go policja po czym się przwrócił z motocyklu a sam motocykl nie jest żadnyą Samoróbka tylko zywkłą Yamha lc2 dt80

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.