Oszuści znów zaatakowali. Nieznane osoby próbowały wyłudzić 36 tysięcyv

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy działają metodą „na wnuczka” bądź „na policjanta”. Na terenie powiatu rypińskiego doszło do próby wyłudzenia pieniędzy taką właśnie metodą. Na szczęście nikogo nie udało się oszukać.

Rypińscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. We wtorek (06.02) do jednej z mieszkanek Rypina na telefon stacjonarny zadzwoniły nieznane osoby podając się za wnuczkę oraz policjanta i pod legendą wypadku drogowego, w którym miał uczestniczyć syn kobiety usiłowali wyłudzić pieniądze w kwocie 36.000 zł. Na szczęście tym razem przestępcom nie dało się nikogo oszukać.

Policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych, informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy obcym osobom. Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem innych. Czasami podają się za wnuczka, a czasami za policjanta i proszą o wydanie pieniędzy celem np. ujęcia domniemanego sprawcy.

Pamiętaj, policja nigdy nie poprosi o wydanie jakichkolwiek pieniędzy.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.