Niesprawnym ciągnikiem i na „dwóch gazach”

W niedzielę (06.08.2017), w Komorowie policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem, który nie miał zarejestrowanej przyczepy. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał niesprawny pojazd i popełnił szereg innych wykroczeń.

W niedzielę wieczorem, policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili służbę na terenie Komorowa. Około godziny 20.00 zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego przyczepa była niezarejestrowana.

Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mieszkaniec gm. Lipno ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 63-latek nie posiadał przy sobie wymaganych podczas kontroli drogowej dokumentów. Mężczyzna odnalazł w domu dowód rejestracyjny pojazdu, ale był on w dużym stopniu zniszczony a ostatni wpis dotyczący przeprowadzonych badań technicznych pojazdu pochodził z 1992 roku.

Ciągnik nie miał wymaganych przepisami świateł a niezarejestrowana przyczepa nie była odpowiednio podłączona.

Dziś usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo będzie musiał wykonywać nieodpłatną kontrolowaną pracę na cele społeczne przez okres 6-miesięcy, zapłacić 5 tysięcy świadczenia pieniężnego i pokryć koszty postępowania. Sąd zatrzymał tez mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B i T na okres 3 lat.

Mieszkaniec gm. Lipno wkrótce odpowie także za popełnione wykroczenia.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.