Festiwal piosenki ranczerskiej [ZDJĘCIA]

26 czerwca w Kikole (powiat lipnowski) odbył się finał 4. Festiwalu Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce 2015. Na widzów czekały występy finalistów, lokalnych artystów oraz koncerty zaproszonych zespołów. Impreza wpisuje się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Fotorelacja TUTAJ

Na festiwal piosenki ranczerskiej  składały się piosenki i skecze na temat życia codziennego na wsi i w małych miasteczkach.  Główne konkurencje konkursu to: „nasze relacje w krzywym zwierciadle”, czyli piosenka nawiązująca do popularnego serialu Telewizji Polskiej „Ranczo”, ale traktująca o lokalnych liderach i problemach, „szczęście to możliwości działania”, czyli piosenka dotycząca Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Europy, skecz „mądrości z ławeczki”, dotyczący wyboru zawodu przez młodych oraz skecz „jak to jest z tą kasą” na temat PROW.

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

 Castingi do imprezy odbyły się w Pułtusku w województwie mazowieckim oraz Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki). Półfinał miał miejsce w Nowym Tomyślu w województwie wielkopolskim. Podczas finału w Kikole wystąpili wybrani przez jury najlepsi wykonawcy autorskich piosenek i skeczy.

 Finał festiwalu uświetniły koncerty zespołów Maxel oraz Weekend.

Publiczności zgromadzonej w Kikole zaprezentowali się także aktorzy serialu „Ranczo”: Ewa Kuryło, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski oraz Piotr Pręgowski, radny województwa kujawsko-pomorskiego.

Po koncertach i występach kikolskie niebo rozświetlił pokaz fajerwerków. W przestrzeni festiwalowej zostały zorganizowane atrakcje dla całej rodziny, m.in. plac zabaw dla dzieci i możliwość lotu balonem.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.