Czujne oko policjantki. Rozpoznała ...

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Radziejowska policjantka prewencji rozpoznała wczoraj na ulicy kierowcę, który kilka miesięcy wcześniej był zatrzymany za jazdę po alkoholu. Postanowiła go sprawdzić. Okazało się, że mężczyzna nie powinien kierować, gdyż miał sądowy zakaz.

Radziejowscy policjanci prewencji pełnili wtorkową (28.11.17) służbę na terenie miasta. Około 14:00 na ulicy Płowieckiej policjantka będąca w patrolu, zauważyła opla, którego kierowca wydał jej się znajomy. Funkcjonariuszka zapamiętała, że kilka miesięcy wcześniej mężczyzna ten był zatrzymany za jazdę po alkoholu. Mundurowi postanowili skontrolować to auto.

Za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego. Jak się okazało, nie powinien kierować, gdyż miał aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany w maju tego roku.

Teraz ponownie odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.