Biologiczne skażenie wody w regionie. Spokojnie to tylko … [FOTO]

Fot. KPP Radziejów

Podłożenie ładunków wybuchowych na terenie przepompowni wody. Istnieje uzasadnione podejrzenie skażenia biologicznego wody. Taka informacja trafiła do dyżurnego radziejowskiej komendy w dniu wczorajszym. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń sztabowych

Wyglądało bardzo groźnie. A zaczęło się od informacji, że na terenie przepompowni wody zostały podłożone ładunki wybuchowe, a razem z nimi podłożono środki skażenia biologicznego. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny, a także w trybie alarmowym policjanci grupy minersko-pirotechnicznej. Teren został zabezpieczony a „minerzy” zabrali się do przeszukania budynku przepompowni. Po kilku minutach udało się zlokalizować ładunki wybuchowe.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Chodziło o doskonalenie umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych. Działania takie pozwalają na prawidłowe podejmowanie decyzji, zgodnie z obowiązującymi algorytmami. Wszystko po to aby w przypadku wystąpienia takich zdarzeń w rzeczywistości, być przygotowanym do skutecznego działania.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.