Akcja policji i włocławskiej ITD na drogach regionu. Zorganizowali specjalne miejsce

Fot. KPP Radziejów

Policjanci z Radziejowa przeprowadzili kolejną w tym roku wspólną akcję kontrolną z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie prowadzonych działań mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz wagę przewożonych towarów.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu radziejowscy policjanci przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami ITD z Włocławka. Punkt kontroli zorganizowali w Osięcinach, na skrzyżowaniu dróg krajowej nr 62 i wojewódzkiej nr 267, gdzie wyznaczono specjalne miejsce, aby bezpiecznie kontrolować oraz ważyć zatrzymane pojazdy.

Działania ukierunkowane były na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. W czasie prowadzonych działań mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, czas pracy, wagę przewożonych towarów. Każdy kierowca był także poddany badaniu na trzeźwość.

To już kolejna wspólna akcja służb na terenie pow. radziejowskiego. A wszystko po to, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa na drodze oraz ograniczyć niszczenie infrastruktury drogowej przez przeładowane ciężarówki.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.