Akcja policji i straży rybackiej na targowisku. Sprzedawca handlował ….

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

W czasie wspólnej akcji na radziejowskim targowisku mundurowi ujawnili sprzedawcę, który posiadał w sprzedaży ryby, podlegające ochronie. Teraz wyjaśnieniem tej sprawy zajmą się radziejowscy policjanci.

Dzielnicowi z Radziejowa wspólnie ze strażnikami z Państwowej Straży Rybackiej z Kruszwicy pełnili wczoraj służbę na terenie targowiska miejskiego. W trakcie patrolu u jednego ze sprzedawców ryb, w pojeździe zauważyli kilka węgorzy, które podlegają ochronie. Ryby te w okresie od 1 grudnia do 31 marca są chronione i nie powinny być oferowane do sprzedaży.

Policjanci przesłuchali 29-letniego mieszkańca pow. mogileńskiego, który handlował rybami. W sprawie wszczęto policyjne dochodzenie.

Zgodnie z przepisami Ustawy o rybactwie śródlądowym przechowywanie, posiadanie, przewożenie, przetwórstwo oraz wprowadzanie do obrotu ryb w okresie ochronnym zagrożone jest karą grzywną, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.