47 pseudokibiców z regionu stanie przed sądem. Wśród nich 5 nieletnich

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Do Sądu Rejonowego w Szubinie trafiły już pierwsze wnioski o ukaranie psudokibiców Zagłębia Piechcin, którzy w październiku br. zakłócali porządek publiczny na meczu pomiędzy Zagłębiem Piechcin i Dębem Barcin. Pośród nich było pięciu nieletnich. Ich zachowanie oceni sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Do Sądu Rejonowego w Szubinie trafiły już pierwsze wnioski o ukaranie kibiców Zagłębia Piechcin, którzy 7 października tego roku na stadionie w Piechcinie zakłócali porządek podczas meczu derbowego pomiędzy Zagłębiem Piechcin i Dębem Barcin.

Ich zachowanie było dalekie od kulturalnego dopingu. Mężczyźni od samego początku zachowywali się głośno i wykrzykiwali nieprzyzwoite słowa, kilku z nich piło alkohol, zaśmiecali trybuny butelkami i puszkami po piwie, a w trakcie meczu rozwiesili transparent o obraźliwej treści. Ponadto skakali po ławkach i wymachiwali flagami. Nie reagowali na polecenia wydawane im przez funkcjonariuszy policji. Po rozpoczęciu rozgrywki, kilku z nich odpaliło race dymne, co skutkowało przerwaniem meczu na kilka minut.

Mundurowi zebrali obszerny materiał dowodowy m. in. w postaci nagrań i fotografii, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 42 osobom (od 17 do 32 lat). Prócz zakłócania porządku publicznego o charakterze chuligańskim, 7 z nich usłyszało dodatkowo zarzut spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Niewłaściwe zachowanie 5 nieletnich (od 14 do 16 lat) oceni sędzia III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Szubinie, do którego policjanci skierowali materiały.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.