35 tysięcy odbiorców bez prądu. Energa usuwa awarie po Grzegorzu

Nad Polskę nadciągnęła kolejna niszczycielska siła. Tym razem orkan, który nazwano Grzegorz, zaatakował niemalże całą Polskę. Bez zasilania pozostaje 35 tys. odbiorców Energi Operatora w sześciu województwach. Przewidywane jest przywrócenie zasilania na całym obszarze do końca dnia.

Huraganowe podmuchy wiatru doprowadziły do uszkodzenia sieci średniego i niskiego napięcia,  a także wyłączeń na pięciu liniach 110 kV. Nad odwróceniem poczynionych przez orkan szkód pracują służby techniczne we wszystkich oddziałach Energi Operatora. Sprawna praca jest możliwa dzięki poczynionym przygotowaniom. Już wczoraj technicy zostali poinformowani o możliwości zwiększonej liczby awarii, a ich praca została odpowiednio zaplanowana.

Według raportu z godziny 15-tej bez dostępu do energii elektrycznej pozostawało 35 tys. odbiorców: ponad 4 tys. w woj. zachodnio-pomorskim, 9 tys. w woj. pomorskim, 3,6 tys. w woj. warmińsko-mazurskim, 11 tys. w woj. kujawsko-pomorskim, 4,5 tys. w woj. mazowieckim i 3 tys. w woj. wielkopolskim.

Przypominamy, że zgłosić awarię można na trzy sposoby:

- wysyłając SMS o treści AWARIA na numer 3991

- zgłaszając awarię na stronie  www.energa-operator.pl/formularz_zgloszeniowy_awarii.xml

- dzwoniąc pod nr 991

Należy pamiętać, że w sytuacji wzmożonej liczby awarii, takiej jak dzisiaj, oczekiwanie na połączenie z nr 991 może się wydłużyć. Warto więc, w miarę możliwości, skorzystać z dwóch pierwszych sposobów.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.