17-latek zatrzymany za oszustwa internetowe. Grozi mu ...

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Radziejowscy kryminalni zatrzymali 17-latka, który jest podejrzany o oszustwa internetowe. Jak ustalili policjanci, oszukał on kilkanaście osób z całej Polski, oferując im do sprzedaży telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Radziejowscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 17-letniego mieszkańca Radziejowa, któremu udowodnili kilkanaście oszustw na portalach internetowych. „Przedsiębiorczy” nastolatek ogłaszał w sieci do sprzedaży sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz części motoryzacyjne w atrakcyjnych cenach. Kupujący wpłacali pieniądze na podane w ofercie konto w zamian nie otrzymując zamówionego towaru.

Jak ustalili kryminalni, 17-latek oszukał w ten sposób kilkanaście osób z całej Polski na kwotę kilku tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał zarzut z art. 286 § 1 kodeksu karnego. Czyn ten zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.