Zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta Włocławek. 70 osób odejdzie z pracy w tym roku

Od początku tego roku 70 osób we włocławskim ratuszu  zadeklarowało odejście z pracy.

O tej kwestii rozmawialiśmy z Prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim.

Ile osób rocznie opuszcza stanowiska w ratuszu?

Na początku kadencji założyliśmy, że należy odświeżyć kadrę w Urzędzie Miasta. W ubiegłym roku z urzędu odeszło 60 osób. Powody odejść bywały różne: uprawnienia emerytalne, różne sytuacje życiowe, czasem wyjazdy z kraju. W tym roku planuje odejść 70 osób z prawie 400 osób załogi w urzędzie tj. 17,5% rocznie. Taka jest fluktuacja - powiedział Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Najczęściej są to odejścia „emerytalne” czyli osób z doświadczeniem. Jednak, jak zaznaczył prezydent, czasami rutyna nie sprzyja realizacji nowych zadań, których cały czas w samorządzie przybywa. Dlatego też chętnie przyjmowani są młodzi ludzi na staże. Przez pół roku ratusz zyskuje wiedzę czy dany kandydat na przyporządkowanym stanowisku się sprawdza czy też nie i wtedy zapadają decyzje o ewentualnym zatrudnieniu.

W nawiązaniu do ostatnich zmian kadrowych dotyczących rzecznika prasowego zapytaliśmy również prezydenta czy dodatkowe czynności nie będą uciążliwe dla dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej?

Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami i myślę, że ta decyzja jest najbardziej optymalna, ponieważ dyrektor Żychlewicz doskonale zna urząd. Oczywiście Biuro Prasowe będzie w strukturze Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej. Pani Angelika zgodziła się na pełnienie tej funkcji przez określony czas. Zobaczymy jak to będzie się układało  - wyjaśnił prezydent.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.