Zamieszanie wokół nocnej i świątecznej opieki medycznej we Włocławku trwa. Prezydent Włocławka zabiera głos

W dniu 27. 09.2017 r. odbył się briefing prasowy Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, podczas którego ustosunkował się on do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej we Włocławku.

Chciałbym ustosunkować się do konferencji Prawa i Sprawiedliwości. Ja tej konferencji kompletnie nie rozumiem. Zostały wyartykułowane pytania o zaangażowanie moje osobiste jako prezydenta miasta i spółki komunalnej MZOZ w ochronę zdrowia w okresie nocnym i świątecznym - powiedział na wstępie prezydent Marek Wojtkowski.

Prezydent w sposób jednoznaczny oznajmił, że 28 czerwca 2017 r. zostało wydane rozporządzenie Ministra Zdrowia w tej kwestii, które spowodowało, że MZOZ z dniem 1 października przestaje prowadzić opiekę nocną i opiekę w czasie dni wolnych od pracy i w okresie świąt i te zadania przejmuje szpital wojewódzki, który jest usytuowany we Włocławku.

Ponadto Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wyjaśnił, że był gotowy do współpracy. Dysponuje on wszystkimi pismami, które zostały wysłane przez prezesa MZOZ do NFZ o możliwość aneksowania kontraktu do 31 marca, bo taka jego zdaniem była możliwość.  MZOZ otrzymał jednoznaczną odpowiedź, że z dniem 1 października tego roku zadania przejmuje Szpital Wojewódzki we Włocławku i nie ma możliwości jakichkolwiek zmian w tym zakresie.

Nie rozumiem skąd pytania Pana radnego Chmielewskiego? Nie rozumiem też z czego wynika niepokój, że ta opieka będzie w sposób niedostateczny sprawowana  - pytał prezydent.

Według prezydenta głównym problemem jest rozporządzenie, które nałożyło te obowiązki na sieć szpitali, które są rozsiane po całej Polsce.

My byliśmy gotowi rozmawiać i przejąć kontrakt NFZ, natomiast zarówno NFZ jak i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku z tej możliwości nie skorzystał  - argumentował  Marek Wojtkowski.

Z dniem 1 października ciężar ochrony zdrowia w porze nocnej i świątecznej przejmuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku. Opiekę medyczną będzie świadczyć należąca do szpitala poradnia pogotowia ratunkowego przy ulicy Lunewil.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.