Za ponad 2 mld zł powstanie zapora i elektrownia na Wiśle. Będą też karetki i wozy strażackie

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / Radosław Suchomski

Budowa Stopnia Wodnego Siarzewo to ważna inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo regionowi włocławskiemu, który oczekuje na realizację przedsięwzięcia od wielu lat,   a jednocześnie umożliwi rozwój transportu śródlądowego i produkcję czystej energii elektrycznej.

1 grudnia 2017 roku w Ministerstwie Środowiska  ministrowie: środowiska, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz energii podpisali porozumienie w sprawie realizacji tej inwestycji.

Dziś w Ministerstwie Środowiska minister Jan Szyszko  z ministrem  gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem  oraz  w imieniu ministra energii z wiceministrem Andrzejem Piotrowskim podpisali porozumienie w sprawie realizacji tej inwestycji. Ta inwestycja jest wyczekiwana od ponad 40 lat. To jest pokłosie wydarzeń z  lipca br.,  kiedy to komitet ekonomiczny rządu zatwierdził tę inwestycję - powiedział  podczas konferencji prasowej poseł Łukasz Zbonikowski

Jak zaznaczył poseł za realizację inwestycji będą odpowiadały 3 resorty, natomiast podmiotem wiodącym będzie Ministerstwo Środowiska z ministrem Mariuszem Gajdą na czele.

Mam nieoficjalną informację, że  za kilka dni  zostanie wydana pozytywna opinia środowiskowa z Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. To jest coś, co jest kluczowe, żeby ruszyły dalsze prace - tłumaczy poseł Łukasz Zbonikowski, który jest przewodniczącym parlamentarnego zespołu na rzecz kaskadyzacji dolnej Wisły.

Zgodnie z harmonogramem opracowanym przez resort środowiska, w latach 2017-2019, planowane jest uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, a w 2020 roku rozpoczęcie prac budowlanych.

Planowane przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca 2025 roku. Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na ponad 2,2 mld zł.

Jak zaznaczył poseł Łukasz Zbonikowski do projektu budżetu państwa wraz z parlamentarzystami okręgu złożył  2 poprawki dotyczący 2,5 mln zł na zakup karetek między innymi dla szpitala włocławskiego oraz 2, 5 mln zł na zakup wozów strażackich dla OSP 14 powiatów województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ich rozdzielenie nastąpi w roku przyszłym za pośrednictwem Wojewódzkich Komend Straży Pożarnej oraz Narodowego Funduszu  Zdrowia - powiedział poseł Łukasz Zbonikowski.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.