Włocławska lewica chce pomóc seniorom. Co proponują?

Włocławska Karta Seniora to postulat włocławskiej lewicy, o którym podczas konferencji zorganizowanej pod koniec ubiegłego tygodnia we Włocławku poinformowali Piotr Kowal i radny Jarosław  Hupało. Stosowny wniosek   do włocławskiego ratusza złożyli  działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej.  Jak nadmienił Piotr Kowal takie karty funkcjonują już  w kraju np. we Wrocławiu, Lublinie Krakowie, Warszawie czy Bydgoszczy. 

Karta to projekt skierowany do osób po 60. roku życia. Bez względu na dochody miałaby uprawniać do ulg i rabatów na towary i usługi, oferowane przez firmy, które włączą się do programu.

Takie programy są potrzebne chociażby po to,  aby tworzyć grupy zainteresowania i  integrować  środowisko. Najlepszym rozwiązaniem problemu seniorów byłoby godne  podwyższenie rent i emerytur,  ale niestety jako włocławskie SLD nie mamy  na to wpływu, dlatego proponujemy realny program, który da seniorom możliwość rozwijania zainteresowań -  mówił Piotr Kowal z SLD.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.