Włocławek pod specjalnym nadzorem. Powstaje już taki drugi w mieście

Z początkiem 2017 roku we włocławskiej Straży Miejskiej został powołany Patrol Interwencyjny. Jego podstawowym celem było skrócenie czasu reakcji od momentu zgłoszenia interwencji do czasu jej podjęcia. Z prowadzonych statystyk wynika, że w pierwszym półroczu 2017 roku 87,5% wszystkich interwencji podejmowanych przez Patrol Interwencyjny było realizowanych w czasie do 5 minut od ich zgłoszenia – informuje Straż Miejska na swojej stronie internetowej.

Patrol ten podejmował szereg innych działań, w tym ujął bezpośrednio po zdarzeniu sprawcę pobicia ze skutkiem śmiertelnym, uczestniczył w 3 akcjach reanimacyjnych, nałożył 198 mandatów karnych oraz sporządził 42 wnioski o ukaranie. Łącznie w analizowanym okresie podjął 590 interwencji, z czego ponad 45% dotyczyło naruszeń prawa związanych ze spożywaniem alkoholu oraz 20% naruszeń związanych z zakłóceniem ładu i spokoju publicznego.

Ze względu na bezsporną trafność decyzji powołania Patrolu Interwencyjnego zdecydowano się, że w okresie letnim, czyli od miesiąca maja będzie realizował analogiczne zadania drugi skład patrolowy, który ma za zadanie podtrzymać i wzmocnić skuteczność realizowanych zadań.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.