Wiemy już, na co pójdą pieniądze z budżetu obywatelskiego Włocławka

21 września 2017 roku  ratusz  ogłosił wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Włocławka na rok 2018. Mieszkańcy głosując na poszczególne propozycje dotyczące ich osiedli włączyli się tym samym jak zaznaczył podczas konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski w proces współrządzenia miastem.

Budżet jest jednym z priorytetów zapewniającym mieszkańcom uczestnictwo w procesie współrządzenia miastem. Rozpoczęliśmy od 3 mln zł, a w ciągu 2 lat proponujemy kwotę wydzieloną w budżecie miasta na potrzeby mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego  w kwocie  3, 5 mln zł. Tę kwotę zamierzamy również utrzymać w kolejnym roku - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski.

Urząd Miasta Włocławek w ramach  budżetu  obywatelskiego  sfinansuje: drogę do ogródków działkowych na Dużym Południu  za kwotę 350 tysięcy złotych, siłownię na Kazimierza Wielkiego oraz naprawę placu pod urządzenia do gier stolikowych przy ZS nr 11 za kwotę 450 tyś zł.

Kolejną propozycją jest utwardzenie ulicy Pustej i Dziewińskiej na Małym Południu. Koszt tej propozycji to kwota 400 tyś. zł.  Na remont boiska w Michelinie przeznaczona zostanie kwota 350 tyś zł.  Montaż windy w bibliotece i  budowa ogrodzenia i  parkingu przy SP nr 14 w Śródmieściu pochłonie 619 tyś zł. 

750 tyś zł przeznaczone zostanie na plac zabaw na Zazamczu i linowy plac zabaw na Zawiślu. Propozycje na które oddało  głosy 8,5 tysiąca mieszkańców zostaną zrealizowane w poszczególnych okręgach  na które zarezerwowano 3, 5  mln zł. 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.