VII Festiwal Muzyki Operowej Belcanto Per Sempre już jutro zawita do Włocławka

W dniach 29 – 30 września, po raz siódmy do naszego miasta zawita Festiwal Muzyki Operowej Belcanto Per Sempre zorganizowany przez Fundację „Samotna Mama”.

Pierwszego dnia festiwalu w koncercie „W drodze do La Scalii” w Sali Złotej Pałacu Bursztynowego zaprezentują się młodzi adepci śpiewu operowego. Na zakończenie zostaną wręczone statuetki „Bursztynowej Struny”. Specjalnymi gośćmi będą: Aleksandra Wiwała, Kałudi Kałudow, Bogna Dulińska oraz Dariusz Stachura.

W sobotę 30 września w Hali Mistrzów odbędzie się natomiast koncert galowy „Bella Voce”, w którym zaprezentują się: Grążyna Brodzińska, Anna Dytry, Barbara Gutaj, Mikołaj Adamczak, Dariusz Stachura, Miłosz Gałaj, Kałudi Kałudow oraz laureat głównej nagrody „Bursztynowej Struny”. Wykonawcom akompaniować będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marka Czekały.

Celem organizatorów jest  popularyzacja muzyki operowej wśród mieszkańców Włocławka i okolic. Zainteresowanie imprezą z roku na rok jest coraz większe. 

Zobacz także: 

Belcanto per Sempre 2015 we Włocławku - Gala gwiazd

W sobotę 17 października w Hali Sportowej odbyła się Gala gwiazd „Bella voice”: Grażyna Brodzińska, Sylwia Strugiń

BELCANTO PER SEMPRE WE WŁOCŁAWKU CZ. 2

III Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej BELCANTO PER SEMPRE odbył się wczoraj w Hali Mistrzów we Włocławku.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.