Tego jeszcze we Włocławku nie było. Zostań "Włocławskim Milionerem"

Już w niedzielę, 5 listopada, w godzinach 14:00 -16:00, do Starej Remizy przy ul. Żabiej premiera "Włocławskich Milionerów", pierwszej gry planszowej inspirowanej historią Włocławka. Opracowanie i wydanie gry było możliwe dzięki dofinansowaniu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

"Włocławscy Milionerzy" to połączenie gry ekonomicznej i historycznej, dzięki której każdy może zostać właścicielem kamienic, także tych już nieistniejących. Gra przenosi graczy do Włocławka z przełomu XIX i XX wieku, dzięki czemu możliwym jest nabycie nieruchomości przy ulicy Żelaznej bądź Nowej. Specjalne pola umożliwiają kupienie Magistratu, Seminarium Duchownego czy Browaru Bojańczyka, a ich właścicielom otrzymanie tytułów Prezydenta, Biskupa, Przedsiębiorcy. Trzeba będzie jednak wystrzegać się carskiego więzienia i liczyć na szczęście w kartach "historia".

Nad fabułą, projektem i realizacją gry, pracowaliśmy w Ładowarce od kilku miesięcy. W między czasie projekty przeszły konsultacje historyczną i graficzną. W sumie cztery firmy z całej Polski zajmowały się realizacją elementów gry. Premiera "Włocławskich Milionerów" będzie dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Kolejnym etapem projektu będzie przekazanie egzemplarzy gry do szkół i bibliotek, tak, aby była ona ogólnodostępna - mówi Dominik Cieślikiewicz ze Stowarzyszenia Ładowarka.

Podczas premiery grę goście oraz mieszkańcy Włocławka będą jako pierwsi testować "Włocławskich Milionerów". Jednym z ważnych elementów planszówki są fajansowe pionki, wykonane na specjalne zamówienie we Włocławskiej Fabryce Fajansu, której historyczne podwaliny można "nabyć" właśnie we "Włocławskich Milionerach".

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.