SLD Włocławek spędza ferie z najmłodszymi włocławianami [ZDJĘCIA]

"Warsztaty plastyczne, edukacja ekologiczna i bilety do kina czyli SLD Włocławek spędza ferie z najmłodszymi włocławianami".

W naszym województwie trwają właśnie ferie zimowe. Nie wszystkie dzieci mają możliwość wyjechać poza miasto rodzinne, czy nawet spędzić ten czas w atrakcyjny dla nich sposób.

Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku przyłączył się do organizowania wolnego czasu dla najmłodszych włocławian podczas tegorocznych ferii zimowych.

Przedstawiciele SLD zorganizowali warsztaty plastyczne dla podopiecznych świetlicy Zapiecek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku.

Działacze włocławskiej lewicy, Dominika Kujawa i Piotr Kowal odwiedzili dzieci 21 lutego w siedzibie ich świetlicy przy ul. 3 maja, przynosząc ze sobą materiały potrzebne do zajęć plastycznych. Temat warsztatów "Jak dbać o środowisko?" , nie był wybrany przypadkowo, gdyż jest to szczególnie ważna kwestia dla SLD Włocławek.

Na tym etapie, miejskie struktury pracują nad wdrożeniem pakietu ekologicznego w naszym mieście. Warsztaty odbyły się w dwóch częściach, teoretycznej i praktycznej. Początkowo przedstawiono dzieciom obrazy najsłynniejszych malarzy na świecie, którzy wykorzystywali swoją wyobraźnię do tworzenia dzieł, takich jak Pablo Piccasso czy Vincent Van Gogh.

Następnie omówiono z podopiecznymi świetlicy sposoby dbania o środowisko. W części praktycznej wszyscy zabrali się przelania swoich pomysłów o tym jak być eko na co dzień, na kartkę papieru. Dzięki temu, powstały piękne, oryginalne prace "jak dbać o środowisko?" w różnych technikach. Wszyscy uczestnicy na koniec warsztatów zostali nagrodzeni za wykonaną pracę podczas zajęć, biletami do kina.

Opiekunowie świetlicy Zapiecek wczoraj zabrali uczestników warsztatów na seans filmowy.

A jak dzieci podsumowały spotkanie z przedstawicielami SLD Włocławek ? "To były najlepsze zajęcia jakie mieliśmy".

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.