SLD aktywnie działa dla włocławian. W szkołach pojawi się...

2 kwietnia minęła 21 rocznica uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji Krzysztof Kukucki przewodniczący SLD we Włocławku oraz Piotr Kowal wiceprzewodniczący SLD województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas briefingu przypomnieli prezydentowi o wrześniowym postulacie dotyczącym wywieszenia we włocławskich placówkach oświatowych preambuł do Konstytucji RP i organizowania w szkołach specjalnych lekcji demokracji promujących ustawę zasadniczą.

Jak zaznaczył przewodniczący Kukucki wniosek spotkał się z życzliwością prezydenta. W związku z tym w imieniu SLD przygotowane preambuły przekazano prezydentowi w celu wyeksponowania ich we włocławskich szkołach. Działacze SLD również liczą, że obiecane lekcje ze znajomości Konstytucji w szkołach pojawią się wkrótce.

Konstytucja jest fundamentem państwa prawa, państwa, które budowało się przez blisko 30 ostatnich lat w Polsce. Faktycznie Konstytucja z 1997 roku jest efektem kompromisu. Wydaje się, że reprezentuje sposób myślenia każdego z naszych obywateli - mówił podczas briefingu Krzysztof Kukucki.

Kukucki podkreślał, że również bardzo ważne jest uświadomienie młodemu pokoleniu czym jest Konstytucja.

Akcja eksponowania preambuł jest przedsięwzięciem ogólnokrajowym.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.