Segregacja odpadów nie jest prosta. Podpowiadamy co gdzie wyrzucać

W drugim odcinku cyklu informacyjnego prowadzonego przez „Saniko” dowiadujemy się, co można wrzucać do pojemnika na odpady resztkowe.

Do pojemnika na odpady resztkowe wrzucamy m.in.: zabrudzony, zatłuszczony papier, butelki po olejach roślinnych, kości, pieluchy jednorazowe, zabrudzone artykuły higieniczne, znicze z woskiem, tekstylia, opakowania po jedzeniu.

Przypominamy również co można wrzucać do NIEBIESKIEGO  pojemnika/worka na PAPIER: gazety, katalogi, czasopisma, zeszyty, książki, papier szkolny, papier biurowy, kalendarze, ulotki, kartony z makulatury, paragony fiskalne (nieduże ilości z codziennych zakupów)

Czego nie można wrzucać: zatłuszczonego lub zabrudzonego papieru, kartonów po mleku i sokach, tapet, worków po cemencie, klejach, papieru po kanapkach, kopert z folią, segregatorów, kalki, laminowanych kartek, papieru lakierowanego i powleczonego folią, zużytych chusteczek higienicznych i papierów ręcznikowych.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.