Rusza akcja zbierania podpisów w kościołach. Weźmiesz ze sobą dowód?

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Biskup Włocławski Wiesław Mering wraz z całym Episkopatem Polski popiera ustawodawczą inicjatywę obywatelską „Zatrzymaj aborcję!”, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W 2016 roku zginęły w ten sposób 1042 osoby – nienarodzone dzieci. W minionym tygodniu do wszystkich parafii diecezji włocławskiej miały trafić listy z plakatem, z projektem ustawy i listą do zbierania podpisów.

Organizatorzy – Fundacja Życie i Rodzina – przekażą każdej parafii wzór karty do zbierania podpisów, plakat i projekt ustawy. Zbiórka podpisów zostanie zaplanowana w co najmniej jedną niedzielę w każdej parafii między wrześniem a listopadem br. Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza zakłada zebranie minimum 100 tys. podpisów, które pozwolą na złożenie tego projektu ustawy w Sejmie Rzeczypospolitej. Wypełnione listy prosimy przesyłać na adres podany na karcie podpisów, najlepiej przesyłką poleconą – czytamy w informacji diecezji włocławskiej.

Działania w zakresie tej inicjatywy można śledzić na www.zycierodzina.pl; www.zatrzymajaborcje.pl; na profilu www.facebook.com/FundacjaZycieiRodzina. Materiały edukacyjne, związane z obroną życia można zamawiać na www.dlazyciainfo.pl, www.pro-life.pl; www.klub.hli.org.pl; www.glosdlazycia.pl.

Zachęcamy wszystkich, szczególnie parafie, wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia, fundacje o włączanie się w obronę życia nienarodzonych dzieci, dziś – poprzez zbiórkę podpisów – informuje diecezja włocławska.

Koordynatorką zbierania podpisów na terenie diecezji włocławskiej jest p. Małgorzata Bojarska.

Co zakłada projekt ustawy?

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza "Zatrzymaj aborcję!" ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej - jednej z trzech przesłanek pozwalających na dokonanie legalnej aborcji na koszt podatnika w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Przesłanka eugeniczna, czyli podejrzenie choroby lub niepełnosprawności poczętego dziecka, pozwala matce podjąć decyzje o aborcji do momentu osiągnięcia przez dziecko zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety, czyli - według polskich kryteriów ok. 24 tygodnia życia. Na mocy tej przesłanki w Polsce zabijanych jest obecnie 96 proc. dzieci spośród wszystkich poddawanych aborcji: w 2015 r. w polskich szpitalach było to 1000 spośród 1044 dzieci poddanych aborcji.

Projekt ustawy inicjatywy "Zatrzymaj aborcję" zakłada zmianę ustawy z dn. 7 stycznia 1993 r., znowelizowanej w 1996 r., o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, wprowadzając do tejże trzy zmiany. Najistotniejszą z nich jest uchylenie art. 4a ust 1 pkt 2, brzmiącego: "Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".

Projekt „Zatrzymaj aborcję” to już piąta obywatelska próba wprowadzenia zmian w prawie dotyczącym aborcji i zarazem trzecia podjęta od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych w 2015 r. Niespełna rok temu posłowie odrzucili ostatnią propozycję nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Autorem projektu były Fundacja Pro-prawo do życia i Instytut „Ordo Iuris”. Komitet „Stop aborcji” zebrał pod projektem 450 tys. podpisów.ie 10 tys. wolontariuszy.

Podczas zbiórki podpisów przyda się również dowód osobisty, gdyż będą potrzebne dane.

Źródło: Diecezja Włocławska

Komentarze

Jasne, przecież mamy w Polsce świetny socjal, dostęp do rehabilitacji, refundowany sprzęt medyczny i masę świetnych ośrodków, w których można prowadzić terapię niepełnosprawnych dzieci...

Podczas zbiórki podpisów przyda się również dowód osobisty, gdyż będą potrzebne dane. - Wrażliwe dane osobowe można sprzedać./.../ Każdy, kto podpisuje listę powinien się zastanowić: kto to ogląda, kto to sobie kseruje, jak to może być wykorzystane. Jakie są zagrożenia związane ze zbieraniem "wrażliwych" danych osobowych podczas prowadzenia akcji "Zatrzymaj aborcję "czy podpisujący ma całkowitą pewność, co się dzieje potem z tymi danymi osobowymi. W jaki sposób są one potem przechowywane i czy są bezpieczne?"

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez

  • niedziela, 17 Grudzień, 2017
  • sobota, 16 Grudzień, 2017
  • niedziela, 17 Grudzień, 2017
  • niedziela, 31 Grudzień, 2017