Przedstawiciel Kwatery Głównej NATO odwiedził Włocławek

W dniu 7 czerwca 2017 roku gościł we Włocławku na zaproszenie Kujawskiej Szkoły Wyższej przedstawiciel Kwatery Głównej NATO p. Mariusz Solis lider Programu DEEP Ukraina. Włocławska uczelnia, w ramach tego Programu, prowadzi szkolenia e-learningowe.

Jest to wyjątkowe spotkanie z udziałem tak znakomitego gościa z Kwatery Głównej NATO osoby, która przez kilkanaście lat związana jest z kwaterą i promuje wszelkiego rodzaju inicjatywy podejmowane w Polsce również i przez szkoły wyższe - powiedział na wstępie prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski.

NATO prowadzi aktywną politykę wspierania partnerów w całym obszarze euro-atlantyckim. Jednym z elementów polityki Partners jest program wspierania edukacji wojskowej, który służy współpracy między uczelniami z państw sojuszniczych, wymianą doświadczeń, programów, kontaktów, profesorów i studentów z państwami byłego bloku postsowieckiego, wszystkimi partnerami, którzy są w basenie Morza Śródziemnego i Zatoki Perskiej.

NATO pomaga ok. 50 krajom partnerskim spoza sojuszu.  W programie współpracy w dziedzinie edukacji wojskowej na chwilę obecną uczestniczy 12 partnerów państw NATO.

Obszary współpracy są dość szerokie ale jednym z elementów jest budowanie zdolności e-learningowych w instytucjach naukowych i tutaj właśnie NATO nawiązało współpracę z Kujawską Szkołą Wyższą. To również dowód uznania jakości studiów e-learningowych, jakie są na uczelni. Na potrzeby programu szkoła buduje te zdolności e-learningowe w instytucjach ukraińskich.

Program w dziedzinie współpracy szkolnictwa wojskowego obejmuje 12 krajów partnerskich w tym Ukrainę. Kujawska Szkoła Wyższa włączyła się w budowę systemu e-learningowego dla Ukrainy. Szkoła szkoli instruktorów ukraińskich, którzy będą budować system e -learningowy u siebie w uczelniach na Ukrainie - wyjaśnił przedstawiciel Kwatery Głównej NATO Mariusz Solis

W tym roku szkolonych było kilka grup po kilka osób z Akademii Wojskowej z Kijowa.

Gość z NATO wygłosił w Kujawskiej Szkole wyższej wykład otwarty "Program DEEP jako instrument polityki partnerskiej NATO".

Zobacz także: 

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz we Włocławku

W środę odbyła się uroczystość nadania Sztandaru Zespołowi Szkół Akademickich im.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.