"Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł". Trwa walka na argumenty

Sesja zwyczajna Rady Miasta Włocławek odbędzie się 24 października br., natomiast sesji nadzwyczajnej nie będzie.

Jest dużo szumu, ja postarałem się wytłumaczyć Panom, którzy nie wiedzą o co chodzi w zakresie sesji nadzwyczajnej. Sesje nadzwyczajne są zwoływane w wyjątkowych sytuacjach, jeżeli nie podjęcie uchwały może narazić gminę na poważne konsekwencje - powiedział podczas konferencji prasowej wiceprzewodniczący Rady Miasta Dariusz Wesołowski.

Następnie wiceprzewodniczący Wesołowski przytoczył kolejne punkty statutu i orzeczenie NSA dotyczące przesłanek nagłych spraw, dla których powinna być zwołana sesja nadzwyczajna. Wiceprzewodniczący zaznaczył, że uzgodnił z prezydentem, że sesja odbędzie się 24 października br.

Rafał Sobolewski podkreślił, że nie będzie sesji nadzwyczajnej ponieważ nie ma podstaw ku temu ani proceduralnych, ani merytorycznych.

Punkty, które zostały zgłoszone przez wnioskodawców (klub radnych SLD) jego zdaniem nie są na tyle istotne aby zwoływać nadzwyczajną sesję Rady Miasta.

Statut miasta określa ewidentnie w jakich sytuacjach powinniśmy sesje zwoływać. Proszę pamiętać o tym, że w biurze Rady Miasta nie są złożone żadne projekty uchwał, które wymagają tak szybkiego procedowania. W związku z czym decyzja może być taka a nie inna. Termin 24 października jest jak najbardziej terminem racjonalnym, dlatego zebraliśmy się tutaj w trójkę aby wesprzeć w tej decyzji wiceprzewodniczącego Wesołowskiego - powiedział Rafał Sobolewski.

Wiceprzewodniczący Janusz Dębczyński również stwierdził, że nie ma podstaw prawnych do tego aby zwoływać w trybie pilnym sesję nadzwyczajną.

Według niego „tylko takie widzimisię mają Kukucki i Hupało”.

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł jak mawiał klasyk, a nie przy procedowaniu ważnych uchwał i sprawach istotnych dla samorządu Miasta Włocławek - argumentował Janusz Dębczyński.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.