Narodowe Czytanie Wyspiańskiego. Sprawdź program dla Włocławka

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego to tegoroczna lektura Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę, 2 września. Uczestnictwo w wydarzeniu mogą zgłaszać szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby zrealizować czytanie „Wesela” w swoich miejscowościach.

Są już pierwsze zgłoszenia z Włocławka. Narodowe Czytanie odbędzie się m.in. w Zespole Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Czytać będą: uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. W ramach akcji wyświetlona zostanie prezentacja multimedialna o Stanisławie Wyspiańskim. W programie również: koncert muzyki klasycznej w wykonaniu młodzieży szkolnej oraz odsłuchanie ścieżki dźwiękowej z adaptacji filmowej „Wesela”.

W programie Narodowego Czytania we Włocławku znajdą się również: występ słowno-muzyczny w wykonaniu animatorów w stylu hip-hop na placu przy Wzorcowni,  inscenizacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Teatru Ludzi Upartych oraz tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy, wystawa najciekawszych wydań "Wesela" w bibliotece przy ul. Warszawskiej, pokaz "Wesele" w Teatrze impresyjnym im. W. Gniazdowskiego. Do akcji przyłączy się młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.