Największa impreza sportowa w regionie już w październiku we Włocławku

Największa impreza sportowa w regionie rusza 8 października 2017 r. Sponsorem strategicznym jest ANWIL S. A.

 Jak na wstępie zaznaczył Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski jest to kolejna edycja półmaratonu włocławskiego.

Jest to dla nas niezwykłe wydarzenie ponieważ my jesteśmy jego organizatorem ale zorganizowaliśmy konkurs i ciężar organizacji wziął na siebie Klub LKS Vectra Włocławek. Bez wsparcia finansowego ANWIL S.A byłoby nam znacznie trudniej - mówił prezydent Marek Wojtkowski.

Prezydent zapewnił, że miasto będzie czynić wszystko aby ta impreza cały czas się rozrastała, aby grono uczestników i sponsorów sukcesywnie się powiększało. Zdaniem Prezydenta Włocławka w tej formie rekreacji tkwi potencjał dlatego miasto będzie to wydarzenie wspomagać.

Na start zapraszani są również mali miłośnicy aktywności fizycznej, którzy pobiegną w Biegu Bąbla (dzieci urodzone w 2014 r.), Biegu Krasnala (dzieci urodzone w latach 2013-2012), Biegu Skrzata (dzieci urodzone w latach 2011-2010) i Biegu Zucha (dzieci urodzone w latach 2009-2008).

Regulamin biegów dla dzieci „ANWILKI NA START” zostanie opublikowany na stronie www.anwilpolmaratonwloclawek.pl. Dystanse, z którymi zmierzą się najmłodsi wyniosą od 100 do 500 metrów.

Andrzej Kisielewski dyrektor ds. personalnych ANWIL S.A sam będzie uczestniczył w półmaratonie jak również  jego pracownicy. Zaprasza on do zapisania się na listę startową, a włocławian zachęca również do wspierania zawodników biegnących w półmaratonie.

Chcemy pobić ubiegłoroczny rekord. Ukończyło go 456 zawodników. Start o godz. 11:00 Trasa została nieco zmieniona ze względu na remont mostu. Były pewne problemy w związku z remontem sieci na ulicy Wysokiej ale pobiegniemy sobie Rysią i Rolną - powiedział prezes LKS Vectra Marek Wódecki.

Uczestnikami biegu będą: Paweł Czapiewski, Katarzyna Kowalska, najszybsza kobieta w Polsce, Błażej Brzeziński.

Trasa półmaratonu będzie przebiegać ulicami miasta ale bieg zaczyna się i kończy na stadionie.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.