Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych we Włocławku [ZDJĘCIA]

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbywały się 8 grudnia pod hasłem  „W każdym z nas anioł jest”. Uroczystość miała niecodzienny charakter, gdyż tym razem uczniowie Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku gościli na pięknej scenie w CK Browar B.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Celem imprezy było ukazanie środowiska osób niepełnosprawnych, ich potrzeb, pragnień i możliwości.  Swoje talenty artystyczne zaprezentowali uczniowie, rodzice i nauczyciele. W pierwszej kolejności zaprezentowano montaż słowny w wykonaniu podopiecznych Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku pod tytułem „Niepełnosprawni są wśród nas”. Publiczność miała też okazję wysłuchać recytacji wiersza pod tytułem „Nie boję się niepełnosprawności” w wykonaniu niepełnosprawnej Kingi. 

Zaprezentowano też projekcję filmową, dzięki  której poznano zasady savoir – vivre. W tym dniu miała również miejsce premiera teledysku pod tytułem  „Ulecz świat”, w którym brali udział  uczniowie ZS nr 3 a anielskiego głosu udzieliła dyrektor Katarzyna Szeler. Gwoździem programu była inscenizacja  pt. „Bajka o prawach dzieci” przygotowana przez  rodziców. Jej uwieńczeniem był gościnny występ małej Marceliny, która wykonała piosenkę pt.  „Mam prawo”.

Wesołe  widowisko wokalno-taneczne przedstawiły przedszkolaki, wcielające się w rolę krasnoludków. Niezwykle ekscytującą  i pełną  wrażeń prezentację pod tytułem „Podróż przez cztery pory roku” podziwiano w wykonaniu uczniów szkoły zawodowej oraz nauczycieli. Była okazja obejrzeć tematyczne pokazy mody na każdą porę roku, prezentowane przez młodzież szkoły w rolach modelek i modeli. Natomiast roztańczonych nauczycieli publiczność oglądała w rolach łabędzi, piratów, czarownic i mikołajek.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpiła gala finałowa, na której zostały wręczone przez Dyrektor Ewę Fol podziękowania „Przyjaciołom Szkoły” za wsparcie i owocną współpracę.    

Z pewnością ta wyjątkowa impreza na długo zostanie w pamięci wszystkich.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.