LZK we Włocławku kiedyś i dziś. Co się zmieniło? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Fot. UM Włocławek

Miejska Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dziś tj. 4 września 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Obiekt wymagał generalnej modernizacji. Prace remontowe w najstarszej i najbardziej obleganej szkole średniej przez absolwentów gimnazjów do tej pory zostały zakończone.

W przeciągu ostatnich 10 lat w tym obiekcie prowadzone były prace remontowe, to jednak największy zakres robót przypadł na lata 2016/2017 i dotyczył wielu prac między innymi renowacji elewacji.

Należy podkreślić, że cała bryła budynku objęta jest ochroną konserwatorską i zakres prowadzonych prac nie mógł doprowadzić do ich zniszczenia lub zastąpienia nowym elementem ale do maksymalnego zachowania starej substancji - powiedziała wiceprezydent Magdalena Korpolak -  Komorowska.

Plac przed szkołą i za szkołą wykonano zgodnie z projektem. Obejmował on nową instalację kan. deszczowej, nową nawierzchnię z kostki granitowej na podbudowie ciężkiej z możliwością wjazdu dla wozów bojowych straży pożarnej, wykonanie nowej drogi dojazdowej od str. ul. Wojska Polskiego + ogrodzenie panelowe, odtworzenie nowego stylowego ogrodzenia z cegły pełnej od str. SANEPIDU i ul Mickiewicza ( prawa strona ). Przebudowano dawne zejścia do schronu i zadaszenie oraz 2 kpl schodów wejściowych od strony boiska. Od frontu szkoły rekultywowano tereny zielone i zostały wykonane nowe nasadzenia. W auli zakres prac obejmował: nową podłogę z klepki dębowej na nowym stropie, odtworzenie sztukaterii stropu, nową scenę łącznie z podestem i schodami,. częściowo nowe tynki, malowanie, nowe elektryczne przysłony okien, malowanie stolarki okiennej, renowację stolarki drzwiowej, nowe oświetlenie.

W hallu dokonano renowacji posadzki, nową boazerię, renowację wszystkich drzwi w obrębie holu łącznie z naprawą mechanizmów, renowację schodów, schodołaz dla osób niepełnosprawnych, nowe ścianki przy zejściu do piwnicy z drzwiami p.poż., nowe posadzki w przejściach z terakoty z cokolikiem. Wykonany został również nowy łącznik między szkołą a bramą.

Nie sposób wymienić wszystkich elementów, które podlegały remontowi. Modernizację budynku z 1902 roku wykonała Firma Molewski konsorcjum spółki akcyjnej z Chodcza i spółki z o.o. z Włocławka. Koszt prac to kwota około 6,4 mln zł.

Uczniowie liceum z przyjemnością zasiądą dziś w wyremontowanej placówce. Czekają na nich nowe wnętrza.

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Piękny obiekt aż serce ściska i łza w oku się kręci . My nie mieliśmy takich warunków. Teraz obikt jest piękny niech się ciszą inni. Gratulacje dla wszystkich.

Tylko rok się męczyliśmy na Leśnej a teraz to już niech nam wszyscy zazdroszczą nowej szkoły. Niby stara a nowa.

Właśnie w tym roku rozpoczynam w tej szkole zajęcia. Wszyscy mówią, że było strasznie, to ja powiem, raduję się że mamy komfortowe warunki nauki, aż się chce uczyć

Ale jakość wykonania tego remontu to porażka. Niestety takie firmy mamy u nas.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.