Kto ugotuje najsmaczniejszy żur na Kujawach? Weźmiesz udział?

Klub „Łęg” ogłosił dziewiątą edycję Konkursu Wielkanocnego Żuru Kujawskiego. Konkurs odbędzie się 18 marca. W rywalizacji mogą wziąć udział koła gospodyń, stowarzyszenia, kluby, instytucje kultywujące kulturę Kujaw.

Święto Żuru to pierwsza w tym roku plenerowa impreza w klubie przy Płockiej 246. Celem imprezy jest integracja środowisk związanych z kulturą ludową, podtrzymanie kujawskich tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, prezentacja umiejętności kulinarnych i wymiana doświadczeń.

W konkursie mogą wziąć udział drużyny kół gospodyń wiejskich, klubów seniorskich, ośrodków kultury, artystów ludowych, innych organizacji związanych z kulturą ludową; barów i restauracji promujących kujawską kuchnię. Mile widziane będą wszystkie chętne grupy, chcące podzielić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

Zgłoszenia udziału w konkursie można nadsyłać do 15 marca.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.