Kiedy koniec budowy PP nr 30? SLD do Wojtkowskiego: "Niech się Pan wreszcie weźmie do roboty".

Działacze włocławskiej lewicy ostro skrytykowali „flagową inwestycję” Marka Wojtkowskiego.

Przed budynkiem Przedszkola Publicznego nr 30 przy ul. Kaliskiej we Włocławku odbył się w dniu 15.12.2016 r. briefing prasowy SLD. Zdaniem Piotra Kowala inwestycja, która jako pierwsza była wykonywana zgodnie z decyzjami Prezydenta jest „najlepszym obrazem Prezydentury Marka Wojtkowskiego”.

Mija już 15 grudnia, drugi termin oddania prac na budowie PP nr 30. 15 grudnia jest datą, kiedy to przedszkole miało zostać oddane a  teren wokół przedszkola uporządkowany. Jak widzimy niestety tak się nie stało. Wydaje mi się, że to przedszkole jest najlepszym obrazem prezydentury Pana Marka Wojtkowskiego, który jako organ zwierzchni odpowiada za to co się dzieje na inwestycjach miejskich.- powiedział Piotr Kowal.

Piotr Kowal przypomniał jak przebiegała budowa przedszkola. 19 stycznia 2015 roku był ogłoszony przetarg, 24 lutego 2015 roku została wybrana oferta. Jego zdaniem to Prezydent odpowiada w całości za inwestycję, która to miała być wykonana na początku tego roku.

Budowa przedszkola miała kosztować niemal 6 mln zł. Dzisiaj wiemy, że koszt tej inwestycji  to około 11 mln zł. Taka jest rozbieżność cenowa. Taka kwota została podana w informacji  o oddaniu budowy inwestycji Firmie Molewski Spółka z o.o.. Jakie będą koszty dowiemy się po oddaniu, ale nie wiem kiedy to nastąpi. Urząd zapewnia, że będzie to luty. Nie wierzę w to. Miało to być oddane na początku tamtego roku.- powiedział Piotr Kowal.

Piotr Kowal nawiązał do budowy fontanny, która miała być wybudowana za 600 tyś. i w terminie. Okazało się jak nadmienił, że fontanna kosztowała dwa razy tyle a termin jej wykonania też został wydłużony.

Zaapelował do Prezydenta aby wziął się do pracy.

Niech się Pan wreszcie weźmie do roboty, może niech weźmie Pan  korepetycje z zakresu samorządności, nadzoru nad inwestycjami. - dodał Piotr Kowal.

Piotr Kowal zapytał na koniec briefingu prasowego,  kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku?

Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prezydenta Włocławka wyjaśnił, że będzie podpisany aneks do umowy. Termin zostanie wydłużony do końca lutego 2017 roku.

Inwestycja przedłuży się o około 2 miesiące, a jest to konsekwencją pewnych niespodzianek, na które napotkał wykonawca, Firma Molewski. Zanim rozstrzygnęliśmy przetarg  w zakresie dokończenia robót musieliśmy dokonać inwentaryzacji  obiektu, przedmiarów robót. Dokonywaliśmy ich na podstawie dokumentacji, wpisów do dziennika budowy przekazanych nam przez poprzedniego wykonawcę. Niestety nie były one do końca ścisłe. - odpowiedział rzecznik.

 Z wyjaśnień rzecznika prasowego wynika, że wiceprezydent Magdalena Korpolak -  Komorowska zobowiązała się w dniu dzisiejszym podać kwotę inwestycji. 

Galeria zdjęć: 
Zobacz także: 

Budowa Przedszkola we Włocławku do prokuratury. Kiedy koniec prac?

W dniu 16 maja w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa poświęcona budowie Przedszkola Pu

Komentarze

Przecież ci wykonawcy nie biorą odpowiedzialności
. Nabiorą wiele prac a potem nie mogą zdążyć i partacką robotę wykonują

A Pan Molewski wygrywa nadal przetargi, mimo ze zgodnie z prawem administracyjnym nie powinien wygrywac poniewaz narazil juz raz na straty Miasto. Kolesiostwo kwitnie brawo my

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.