Jedna z największych imprez sportowych we Włocławku. Nie może Cię tam zabraknąć!

Fot. promocjewloclawskie.pl / Półmaraton Włocławek 2016 rok

8 października po raz czwarty odbędzie się w naszym mieście Włocławek Półmaraton. Zarówno osoby uprawiające bieganie amatorsko, jak i zawodowo będą mogły wystartować w jednej z największych imprez sportowych w województwie kujawsko-pomorskim, mierząc się na różnych dystansach, we wszystkich kategoriach wiekowych.

W tym roku organizator imprezy - Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra - uzyskał wsparcie finansowe nie tylko od Urzędu Miasta Włocławek, ale również od włocławskiej spółki z Grupy ORLEN, która została sponsorem tytularnym wydarzenia. Tym samym impreza nosi w tym roku nazwę ANWIL Półmaraton Włocławek.

Włocławek Półmaraton, pomimo swojej krótkiej historii, stał się jedną z głównych imprez biegowych w województwie kujawsko-pomorskim i ważnym wydarzeniem na sportowej mapie Polski. ANWIL postanowił wesprzeć finansowo organizację imprezy, ponieważ sport uprawiany amatorsko lub zawodowo oraz promowanie zdrowego stylu życia odgrywają bardzo ważną rolę w strategii sponsoringowej całej Grupy ORLEN.

Maratończyków, krótkodystansowców, a przede wszystkim pasjonatów biegania nie brakuje także wśród pracowników włocławskiej spółki, dlatego również oni wezmą udział w wydarzeniu, startując w barwach ANWILTEAM. Podobnie, jak Kasia Kowalska, wielokrotna mistrzyni Polski w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami, której karierę ANWIL wspiera finansowo.

Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych w ANWIL S.A., a prywatnie zapalony biegacz, tak skomentował zaangażowanie włocławskiej firmy w organizację imprezy:

- Dbamy o to, aby zasłużyć nie tylko na miano lidera biznesu i solidnego pracodawcy, ale także dobrego sąsiada. Temu właśnie służy m.in. nasze wieloletnie zaangażowanie na rzecz rozwoju sportu we Włocławku - i to zarówno tego uprawianego profesjonalnie, jak i amatorsko. Jest to zauważalne i doceniane, o czym najlepiej świadczy fakt, że Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski przyznał w tym roku ANWILOWI tytuł Mecenasa Włocławskiego Sportu. Naszą kolejną aktywnością na tym polu będzie sponsoring tegorocznej, czwartej edycji półmaratonu włocławskiego. Zachęcam mieszkańców miasta do udziału w tym biegu. Poprzednie edycje pokazały, że trasa wyścigu sprzyja biciu rekordów życiowych, czego oczywiście wszystkim uczestnikom życzę.

Organizatorem ANWIL Półmaratonu Włocławek, który odbędzie się 8 października, jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra.

Polub nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Zobacz także: 

III Włocławski Półmaraton

Dziś odbył się III Włocławski Półmaraton.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.