Jaki los czeka nowo powołanych dyrektorów włocławskich placówek oświatowych? Jest decyzja Sądu w Bydgoszczy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy podtrzymał stanowisko wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, który stwierdził nieważność zarządzenia prezydenta Marka Wojtkowskiego w sprawie powołania komisji rozstrzygających konkursy na dyrektorów szkół i placówek oświatowych o czym poinformowali podczas zorganizowanej konferencji prasowej  w dniu 23 października 2017 roku  radni Prawa i Sprawiedliwości.

Szef klubu włocławskich radnych  PiS Jarosław Chmielewski zakomunikował, że w ubiegłym tygodniu 18 października br.  na posiedzeniu „Sąd uznał, że prawo zostało złamane i oddala wniosek miasta”.

Prezydent Marek Wojtkowski wykazał się niekompetencją i nieznajomością prawa oświatowego w zakresie powoływania 9 komisji konkursowych podczas wydania zarządzenia 78 w tym roku i w takiej sytuacji powinien rozpisać ponowny konkurs w tych 9 placówkach. Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody nastąpiło na wniosek Solidarności Oświatowej we Włocławku. Prezydent się odwołał. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy podtrzymał stanowisko wojewody - wyjaśniał przewodniczący  Solidarności Nauczycielskiej Wojciech Jaranowski.

Zdaniem Wojciecha Jaranowskiego konkursy powinny być powtórzone.

Według  radnego i członka Komisji Edukacji Krzysztofa Kowalskiego nie przestrzeganie prawa powoduje zamieszanie we włocławskiej oświacie.

Prezydent jako pierwszy uczestniczył w manifestacjach pod Sądem rzekomo łamiących prawo, a sam tego prawa nie przestrzega. Sam spowodował, że po raz kolejny będzie zamieszanie i chaos we włocławskich placówkach oświatowych.  Jest to niedopuszczalne - dodał Krzysztof Kowalski.

Przypomnijmy: Solidarność nauczycielska stwierdziła, że skład komisji, które w kwietniu  br. wybierały dyrektorów 9  włocławskich publicznych placówek oświatowych był niezgodny z obowiązującymi przepisami, a dotyczył  następujących placówek edukacyjnych: Przedszkola nr 35, Szkoły  Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej  nr 19 w Michelinie , Zespołu Szkół nr 8 na Zawiślu, Zespołu Szkół Samochodowych, LMK, LO "Kopernik", Zespół Szkół nr 3 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.