Emocje na sesji Rady Miasta. Czy spółki miejskie we Włocławku powinny finansować sport zawodowy?

Podczas obrad 35 sesji Rady Miasta Włocławek, która odbyła się w dniu 8 listopada 2017 r. radnych absorbowały istotne tematy: między innymi informacja na temat działalności spółek miejskich PGK „SANIKO sp. z o.o. i MBM spółka z o. o., podjęcie uchwały w sprawie aportu do spółki "Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe" we Włocławku mienia w postaci 4 hektarów nieruchomości gruntowych w okolicy ulic Celulozowej i  Stodólnej, na których zostanie wybudowanych 450 mieszkań. Był również punkt dotyczący interpelacji, wniosków i zapytań radnych.Wielu przygotowało pytania, które niejednokrotnie wzbudzały emocje.

Jedno z pytań, które zadał prezydentowi Markowi Wojtkowskiemu radny Józef Mazierski, dotyczyło finansowania sportu zawodowego we Włocławku, który to obowiązek został nałożony na spółki. Prezydent wyjaśnił, że uczynił to z pełną świadomością. Zasugerował też aby radny Józef Mazierski jeżeli ma wątpliwości w tym temacie wyjaśnił to kibicom podczas jednego z rozgrywanych meczy.

Słyszałem jedno z pytań radnego Mazierskiego o sposób realizowania innych zadań przez spółki. Od razu odpowiadam, że ciężar finansowania sportu zawodowego został nałożony na spółki komunalne i ja to zrobiłem z pełną świadomością. Jeśli Pan radny Mazierski ma wątpliwości co do tego to zapraszam na mecz. Kiedy przyjdzie 3200 kibiców  niech zgłosi swoje wątpliwości i powie że miasto nie powinno finansować sportu profesjonalnego - powiedział prezydent Marek Wojtkowski

Prezydent jeszcze nie wie czy w 2018 roku będą nadal finansować sport spółki komunalne. Chciałby aby część kwoty sfinansowano z budżetu miasta.

Te dylematy prezydent musi niebawem rozstrzygnąć bowiem wyasygnowanie 1,5 mln zł to nie taka prosta sprawa.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

No no trzeba myśleć o co się pytać a nie żeby tylko pokazać, że się o coś pytało

Jestem kibicem i muszę powiedzieć, że klub był finansowany zawsze to dlaczego nie teraz ? Włocławek ma być zaściankiem

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.