Dobra wiadomość dla pacjentów Zespołu Przychodni przy ulicy Szpitalnej we Włocławku

To zdecydowanie dobra wiadomość dla pacjentów. Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku na ulicy Szpitalnej otrzymał dotację w kwocie 45 tysięcy złotych z budżetu Powiatu Włocławskiego na modernizację aparatu RTG. Już wkrótce lampa zostanie zakupiona i zainstalowana a świadczenia medyczne dla pacjentów będą realizowane jak do tej pory.

We Włocławku działają 3 pracownie realizujące zdjęcia rentgenowskie. Jeszcze w ubiegłym roku Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku posiadał 2 aparaty rentgenowskie i obsługiwał sprawnie pacjentów z miasta Włocławka i powiatu włocławskiego. Lampa, która uległa awarii uniemożliwiła w tym roku korzystanie z jednego aparatu i to jak podkreśliła dyrektor Anna Dębicka, wywołało irytację wśród niektórych pacjentów.

Kluczową dla nas sprawą jest dotacja, o którą się ubiegamy na zakup lampy RTG, która odmówiła nam posłuszeństwa. Jest to dla nas duży problem, mamy początek roku. Finansowo byłoby to trudne do wyegzekwowania, poza tym nowa lampa podniesie standard pracy tego aparatu i będzie możliwy jej zakup dzięki dotacji udzielonej przez powiat. Jest to dla nas istotna rzecz ponieważ pracujemy w tej chwili na jednym aparacie. Pacjenci irytują się troszeczkę, ponieważ dłużej stoją w korytarzu, ale zdjęcia są robione na bieżąco. Nikt z tego powodu nie cierpi i nie jest odsyłany - wyjaśnia Anna Dębicka, dyrektor SP ZPS we Włocławku.

Rozmawialiśmy również na temat wsparcia dla SPZPS we Włocławku z wicestarostą Markiem Jaskulskim.

Lampa uległa uszkodzeniu. Jest to urządzenie bardzo nowoczesne, aby zachować jakość i dostępność do naszych usług postanowiliśmy na początku roku budżetowego, kiedy jest trudno wyasygnować SPZPS własne środki finansowe, które spływają z NFZ w trakcie realizacji usług, wesprzeć jednostkę organizacyjną - wyjaśnia wicestarosta Marek Jaskulski.

Pilny zakup lampy i naprawa aparatu RTG pozwoli na włączenie go do użytku i szybsze świadczenie usług medycznych i funkcjonowanie placówki oraz wpłynie na zadowolenie pacjentów. 

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Witam co za kłamstwo że nikt z tego powodu nie cierpi i nie jest odsyłany. Byłem i wiem jak jest pojechałem z myślą że przeswietlenie zaraz będzie zrobione a ja zostałem odesłany i zapisany na za 2 tyg z bólem kręgosłupa musiałem czekać 2 tyg plus 8 dni na opis.... No ale nich nie cierpi i nie jest odsyłany.....

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.