Dariusz Wesołowski wykluczony z Klubu Radnych SLD. Kto jeszcze?

XXXIV sesja Rady Miasta Włocławek, która się odbyła w dniu 24.10.2017 r. wywołała wiele emocji wśród radnych, a jednocześnie wymagała skupienia ponieważ porządek obrad zawierał aż 73 pozycje.

Fotorelacje znajdziesz tutaj (kliknij)

Najpierw zaplanowano wybór przewodniczącego Rady Miasta Włocławek. Wybór Sobolewskiego na przewodniczącego rady oznacza, że dotychczasowa koalicja utworzona przez prezydenta, PO oraz włocławską lewicę straciła większość w radzie co można było zauważyć podczas jawnego głosowania nad odwołaniem i powołaniem przewodniczących Komisji Kultury i Sportu oraz Komisji Porządku Prawnego i Publicznego. Odwołanego Krystiana Łuczaka zastąpił Dariusz Jaworski  a Katarzynę Zarębską Mariola Gawłowska.

Na konsekwencje decyzji radnych głosujących niezgodnie z dyscypliną partyjną klubu SLD nie trzeba było długo czekać.

Spotkaliśmy się w klubie radnych i podjęliśmy uchwałę wewnętrzną o wykluczeniu byłego prezydenta, a obecnie radnego Andrzeja Pałuckiego i radnego Dariusza Wesołowskiego z Klubu Radnych SLD. Wynika to stąd, że 10 osób głosowało za kandydaturą na przewodniczącego Stanisława Wawrzonkoskiego. Wszystkie osoby, które były obecne i z którymi rozmawialiśmy zagłosowały, niestety pan Dariusz Wesołowski i pan Andrzej Pałucki nie poparli pana Stanisława Wawrzonkoskiego, który należy również do naszego klubu i stąd taka a nie inna decyzja. Ponadto złożymy wniosek o wycofanie rekomendacji dla Dariusza Wesołowskiego z wiceprzewodniczącego Rady Miasta - powiedział radny Damian Chełminiak

Rekomendacja dla radnego Dariusza Wesołowskiego została cofnięta podczas obrad sesji.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.