Chciał kupić auto. Zmienił zamiar. Wsiadł do auta z kompanem i odjechał

Fot. KMP Włocławek

Włocławscy policjanci zatrzymali 20-latka, który podczas zakupu pojazdu wsiadł do niego wraz z kompanem i odjechał nie płacąc za niego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału w sprawie usłyszał zarzut przywłaszczenia pojazdu. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (03.03.2018) w godzinach południowych na jednym z parkingów we Włocławku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że umówił się z kupującym na oglądanie citroena przed sprzedażą. Kiedy przyjechał dwóch mężczyzn już czekało i zaczęli oglądać pojazd. W pewnym momencie kupujący wspólnie z drugim mężczyzną wsiedli do pojazdu i wykorzystując fakt, że kluczyki były w pojeździe odjechali nie płacąc za niego.

Po zgłoszeniu wszystkie patrole otrzymały informację o przywłaszczonym pojeździe i nad ranem w niedzielę (04.03.2018) mundurowi zauważyli poszukiwany pojazd na jednym z osiedlowych parkingów we Włocławku. Do samochodu podczas prowadzonych czynności podeszła kobieta, informując że jest to pojazd jej syna zakupiony dzień wcześniej. 44-latka i jej 20-letni syn nie posiadając żadnej umowy kupna pojazdu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do sprawy.

Po zebraniu całego materiału dowodowego śledczy przesłuchali 20-latka, który usłyszał zarzut dotyczący przywłaszczenia pojazdu. Za takie zachowanie może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad sprawą i ustalają z kim mężczyzna odjechał pojazdem.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.