Będą podwyżki dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku?

Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia było tematem piątkowej sesji Rady Powiatu Włocławskiego.

W piątek 27 października 2017 r. odbyła się 28 sesja Rady Powiatu we Włocławku. Wśród tematów znalazła się kwestia posiedzenia ostatniej Powiatowej Rady Zatrudnienia, która jest organem opiniodawczo-doradczym starosty w sprawach polityki rynku pracy.

Jak poinformowała podczas sesji radnych dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku Bożena Stępniewska w dniu 26. 10.2017 r odbyło się posiedzenie, na które był zaproszony prezydent Marek Wojtkowski oraz  Janina Radzikowska skarbnik miasta Włocławek, starosta włocławski Kazimierz Kaca i Iga Przystałowska skarbnik powiatu.

Na posiedzenie jednak nie przybył Prezydent Włocławka. Spotkanie zostało zwołane w celu uzgodnień dotyczących starań PUP o uzyskanie w przyszłym roku podwyżek na wynagrodzenia dla pracowników. Niektórzy pracownicy o stażu pracy ponad 20 lat posiadają wynagrodzenie na poziomie 2050,00 zł.

Udziały współfinansowania przedstawiają się następująco: miasto 56,5 %, Starostwo Powiatowe 43,5%.

Podczas posiedzenia wszyscy członkowie PRZ wypowiedzieli się w tej kwestii optymistycznie.  Pozytywne opinie PRZ zostały przekazane prezydentowi i staroście - powiedziała dyrektor Bożena Stępniewska.

Starosta oczekuje na sfinalizowanie porozumienia z prezydentem.

Aby porozumienie zawrzeć musi być wola obydwu stron. Obliguje nas termin do 15 listopada ponieważ do tego dnia obwiązuje prowizorium budżetowe na rok następny. Oczekujemy na sfinalizowanie porozumienia. Dlatego właśnie zaprosiłem Prezydenta Włocławka na 30 października 2017 roku do Starostwa Powiatowego. Bez uzgodnień i dobrej woli nie ma możliwości załatwienia tego tematu. Tak ważna instytucja jak PUP musi mieć stabilizację. Jeśli nie zwiększymy budżetu, a przy nowelizacji ustawy o PUP istnieje niebezpieczeństwo, że część ludzi musiałaby być zwolniona, a to mnie bardzo niepokoi - powiedział starosta Kazimierz Kaca.

Starosta przewiduje, że podwyżki byłyby na poziomie od 200 do 300 złotych.

Dziś okaże się czy stosowne porozumienie o współfinansowaniu zostanie podpisane, ponieważ strony zostały zaproszone na kolejne spotkanie.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Dla wszystkich podwyżki a co z pracownikami administracji w jednostkach budżetowych to nie są pracownicy ani też ludzie. Od lat nie ujęto ich w żadnych widełkach finansowych, nie obejmuje ich też jakakolwiek regulacja płac. Pytamy dlaczego co jest tu nie tak?

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.