Auchan przejmuje hipermarkety Real

Auchan Polska przejmie hipermarkety sieci Real. UOKiK wyraził  zgodę na transakcję ale pod jednym warunkiem. Firma sprzeda osiem hipermarketów.

Grupa Auchan zakupiła sklepy Real w Rosji, Rumunii, Polsce i na Ukrainie.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji na jedenastu lokalnych rynkach, na których łączny udział uczestników koncentracji przekroczy istotnie granicę domniemania uzyskania pozycji dominującej  i tym samym uzyskają na nich znaczną przewagę nad swoimi konkurentami - czytamy na stronie internetowej UOKiK.

– Zgodnie z wydaną decyzją Auchan Polska musi wyzbyć się praw do ośmiu hipermarketów Real. Nie może to nastąpić później niż w ciągu 18 miesięcy sfinalizowania transakcji przez Auchan, na rzecz inwestora, który nie należy do grupy kapitałowej Auchan oraz nie jest współkontrolowany przez żaden podmiot z tej grupy - mówi Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

Wkrótce więc dojdzie do sprzedaży  hipermarketów m.in. w Sosnowcu, Białymstoku, Szczecinie, Rzeszowie i Wałbrzychu.

Zobacz także: 

Zamiast Reala będziemy mieli Auchan we Włocławku.

Grupa Metro podjęła strategiczną decyzję o sprzedaży  Reala i podpisała umowę z francuską firmą Groupe Auchan.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.