Akcja policji na drogach we Włocławku. Sprawdzają ...

Fot. KMP Włocławek

Włocławscy policjanci ruchu drogowego we wtorek przeprowadzili działania „SMOG”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny wskazywał na nieprawidłowe działanie układów wydechowych oraz na wycieki płynów eksploatacyjnych. Każda taka niesprawność wpływa na zanieczyszczenie środowiska.

We wtorek (06.03.18) w godzinach od 6 do 22 włocławscy policjanci, tak jak ich koledzy w całym kraju przeprowadzili działania „SMOG”. Podczas 121 kontroli pojazdów zwracali szczególną uwagę na stan techniczny oraz czy nie naruszane są przepisy dotyczące ochrony środowiska. W 5 przypadkach mundurowi wyeliminowali z ruchu pojazdy, gdzie stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych czy też niesprawne układy wydechowe. Dodatkowo każdy kierujący został poddany badaniu na stan trzeźwości i tutaj na całe szczęście nikt nie złamał przepisów.

Jednocześnie policja przypomina, że eliminowanie z dróg pojazdów z niesprawnościami wpływającymi na ochronę środowiska zostały uregulowane w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 poz. 128 z późn. zm.) – przepis art. 66 ust. 1, pkt 3 stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów – Dz.U. z 2016r. poz. 2022).

Natomiast artykuł 132 ust. 1 pkt 1)c Ustawy Prawo o ruchu drogowym określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.