82 wykroczenia i 71 mandatów to efekt działań policji we Włocławku i powiecie [ZDJĘCIA]

Fot. KMP Włocławek

Włocławscy policjanci podsumowali kilkudniowe działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach naszego powiatu i miasta. W ramach prowadzonych działań policjanci ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych.

Podczas trwającej sześć dni (05-11.02.201) akcji mundurowi prowadzili wzmożone kontrole w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. To właśnie pieszy w zdarzeniu z pojazdem doznaje największych obrażeń ciała, jako niechroniony żadnymi zabezpieczeniami uczestnik.

Do najbardziej niebezpiecznych zachowań wobec pieszych można zaliczyć wyprzedzanie i omijanie pojazdów zatrzymujących się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu. Przez sześć dni mundurowi ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych, z których w 71 przypadkach ukarali ich mandatami karnymi.

Funkcjonariusze nie tylko ujawniali wykroczenia kierujących wobec pieszych, ale również rozmawiali z pieszymi o ich bezpieczeństwie. Wskazywali jak noszenie elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście wpływa na poprawę widoczności pieszego przez kierowcę.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.